I DALIS

KAIP IŠSIRINKTI VIETĄ VESTUVINEI FOTOSESIJAI?

 

DAŽNAI JAUNIEJI NEGALI APSISPRĘSTI, KOKIĄ VIETĄ GERIAUSIA PASIRINKTI VESTUVINEI FOTOSESIJAI. ŽINOMA, ŠIUO KLAUSIMU VISUOMET GERIAUSIAI PATARS FOTOGRAFAS, TAČIAU GALUTINĮ SPRENDIMĄ TURĖSITE PRIIMTI PATYS.
Lokaciją rinkitės pagal tai, kaip planuojate švęsti, be to, nepamirškite tokio svarbaus dėmens, kaip nuotakos suknelė. Visa šventinė diena turėtų sudaryti visumą ir nedisonuoti. Jei esate jauni, mėgstame nuotykius, o jaunoji pasirinko netradicinę vestuvinę suknelę – vertėtų pagalvoti ir apie originalią fotosesijos vietą ir idėją. Visgi jei Jums mielesnė klasika, planuojate švęsti prabangioje aplinkoje ir nuotaka dėvės romantišką, ilgą suknelę – rekomenduojame rinktis tradicines vietas, kurių aplinka didinga ir kurianti meilės atmosferą.
Pirmojoje dalyje aptarsime netradicinės fotosesijos vietų galimybes.
Originalios vestuvės
Jei renkatės pirmąjį variantą, fotosesijos vieta gali tapti bet kas, pradedant žvyro karjeru, laukais su šieno ritiniais, baigiant traukinių stotimi. Tereikia pasitelkti fantaziją ir kartu su fotografu sukurti bendrą viziją. Pateikiame keletą pasiūlymų, kuriais galite pasinaudoti:
  • Rinkitės Jums asmeniškai svarbią vietą, kurioje pirmą kartą susipažinote, nuėjote į pirmąjį pasimatymą ar tiesiog smagiai ir įsimintinai praleidote laiką.
  • Jei turite muzikantą ar grupę, kurį mėgstate abu, galite pabandyti atkurti kurio nors jo albumo viršelį. Tuomet fotosesijos vieta priklausys nuo pasirinkto albumo nuotraukos. Pavydžiui, jei mėgstate The Beatles – susiraskite vaizdingą perėją, esančią neaktyvaus transporto vietoje, ir improvizuokite „Abbey Road“ tema.
  • Kūrybingai interpretuokite savo pomėgius. Jei esate sporto fanai, galite išnaudoti stadionų, aikštynų erdves. Jei mėgstate meną, puikia vieta fotosesijai gali tapti meno galerija. Moderni Nacionalinės dailės galerijos Vilniuje ar Nacionalinės Mykolo Žilinsko galerijos Kaune architektūra sudarys veržlaus miesto įspūdį. Galite pabandyti susitarti dėl fotosesijos galerijų ar muziejų ekspozicijose – tuomet neteks bijoti blogo oro. 
  • Tiek originalių, tiek klasikinių nuotraukų galima išgauti gamtos apsuptyje. Jei esate nusiteikę aktyviai – fotosesijos vieta rinkitės mišką, seną sodą ar pievą.
  • Nuotraukose visuomet puikiai atrodo vandens telkiniai. Galite pasirinkti ežero ar jūros pakrantę ar upės pasivaikščiojimo taką. Išnaudokite fontanus ir net gi balas – fotografas tikrai mokės pasinaudoti atspindžiais. Nebijokite įbristi į vandenį ir žaismingai pasitaškyti!
  • Netradiciškai nuotraukose atrodys urbanistinė aplinka – galite rinktis dangoraižių ar biurų pastatų foną, gamyklas, elektros stulpus…
  • Gera lokacija fotosesijai yra ta, kuri savo aplinkoje turi kelis skirtingus kraštovaizdžio elementus. Todėl išnaudokite aerodromo erdves: tai ir dideli, lygūs plotai žemės, ir industriniai angarai, ir kylantis ir stovintys lėktuvai ar skraidyklės bei netoliese esantys miškai. Viskas viename – tobula vieta originaliai fotosesijai!
  • Fotosesijų metu dažna sustojimo stotelė yra tiltai. Tai didingi statiniai, visi skirtingi bei kuo nors ypatingi. Fotografuokitės ne tik ant jų, bet ir nebijokite palysti po jais!
  • Mėgstantys simboliką ir prasmingumą bei nuostabias perspektyvas, rinkitės traukinių stotis, bėgius, tiesias ir lygias medžių alėjas.
  • Dar viena originali idėja – tai užsienyje populiari fotosesija – „suknelės išleistuvės“. Ši fotosesija rengiama po vestuvių, dažniausiai jau po medaus mėnesio. Jaunieji vėl pasipuošia vestuviniais drabužiais ir leidžia sau daryti viską, ko negalėjo sau leisti vestuvių fotosesijos metu – eina maudytis, mėtosi dažais, važiuoja kartingais, šokinėja ant batutų ir kitaip smagiai leidžia laiką.
Klasikinių ir populiarių vietų sąrašas – antroje dalyje.

 

Skaityti toliau - II dalis.

Visi rašomi patarimai ir tekstai yra „Masiulidos“ autorinė nuosavybė. Rašome viską individualiai  pagal save ir prašome nekopijuoti ar platinti be raštiško „Masiulidos“ sutikimo.