Gal galime kažkuo su jumis pasidalinti? Mus galite pasiekti paštu: media@masiulida.lt
logo

Kaip išsirinkti gerą vestuvių fotografą?

Šiais laikais vestuvių fotografų pasiūla – didžiulė, tad rinktis tikrai yra iš ko. Tačiau kaip žinoti, į ką vertėtų atkreipti dėmesį renkantis šį svarbų Jūsų šventėje asmenį? Jūsų patogumui „Masiulidos“ komanda sudarė sąrašą svarbių dalykų , kurie padės lengviau apsispręsti.

Natūralumas

Rinkitės tokį vestuvių fotografą, kurio nuotraukose nėra dirbtinumo. Gražiausią Jūsų gyvenimo dieną įvykiai turi klostytis sava eiga, be nuolatinio fotografo įsiterpinėjimo „sustokite čia minutėlę“. Tas pats patarimas galioja ir jaunavedžių fotosesijai. Jaunieji tikrai neturėtų rūpintis, kaip pozuoti – profesionalus fotografas turėtų pats surasti rakursą, iš kurio atrodysite gražiausiai. Nuotraukose turi atsispindėti natūralus bendravimas, jaukus buvimas kartu, o ne įtampa ar susikaustymas, kylantys pozuojant. Būtent šiuo principu vadovaujasi „Masiulidos“ fotografai.

Profesionalumas

Atkreipkite dėmesį, jog fotografai iš visų trijų tūkstančių per Jūsų vestuves padarytų nuotraukų dažniausiai Jums pateiks tik mažą dalį – apie 200. Tačiau juk Jūs mokate už visą darbo dieną! Todėl ir nuotraukas turite teisę gauti visas. Profesionalus fotografas ir dokumentines nuotraukas turi fiksuoti kokybiškai, taip, jog jos būtų tinkamos peržiūrai. Žinoma, nuotraukų atranka ir geriausiųjų retušavimas yra reikšminga fotografo darbo dalis. Tačiau galbūt Jums mieliausią akimirką pastebėsite paties fotografo neatrinktose nuotraukose? Tokiu atveju iš anksto užsitikrinkite galimybę gauti ir Jums patikusias fotografijas.

Taigi profesionalus fotografas kokybišką nuotrauką turėtų sukurti pačiu kadro darymo metu. Su tuo susiję dar du aspektai – retušavimas ir spalvingumas. Nuotraukų retušavimas turėtų būti saikingas ir skoningas, o fotografijos – išlaikyti natūralų spalvingumą. Nuotraukų konvertavimas į juodai–baltus tonus neturėtų užgožti natūralių šventės spalvų, kurios ir taip bėgant metams lengvai išbluks atmintyje. Nespalvotas vaizdas suteikia nuotraukoms retrospektyvinę nuotaiką, bet peržiūrint vestuvių akimirkas, ji Jus užklups bet kokiu atveju… Būtent spalvos fotografijoje geriausiai perteikia šventės metu vyravusią atmosferą.

Komunikacija

Be fotografo profesionalumo ir natūralių fotografijų kūrimo labai svarbus faktorius yra ir Jūsų – sužadėtinių – ir fotografo sėkmingas komunikavimas. Prieš priimdami galutinį sprendimą būtinai susitikite akis į akį, aptarkite savo viziją, išgirskite fotografo pasiūlymus ir pažiūrėkite, ar pavyksta sėkmingai komunikuoti.

Be to, susitikimas gali būti naudingas ne vien paties fotografavimo smulkmenų aptarimui. Pilnai išnaudokite jo laiką – fotografas dažniausiai gali duoti vertingų patarimų ir kitais vestuvių organizavimo klausimais. Atminkite, jog fotografas yra bene vienintelis žmogus, kuris su jaunaisiais būna visą vestuvių dieną – ne vedėjas ar koks nors kitas specialistas. Taigi fotografai turi daug patirties, kuria gali pasidalyti su Jumis. Susitikimo metu, net jei ir apsispręsite nebendradarbiauti su fotografu, „Masiulidos“ komanda Jums padės sustyguoti visos vestuvių dienos planą.

Tikrasis dokumentinis vestuvių fotografavimas

Dažnas fotografas pateikia gražiausias vestuvių nuotraukas, tas kurias kruopščiai atrinko, iš kelių tūkstančių palikdamas – vieną, dvi kurios (jo manymu) vertos jo vardo ir įkelia jas į savo reprezentacines foto–knygas ar internetinę svetainę. Mokėti atrinkti kaip jau minėjome yra labai svarbu, tačiau užsakovas visuomet turėtų peržiūrėti kitas nuotraukas, tas kurios nėra iki detalių “išlaižytos” susidaryti bendrą įvaizdį apie fotografo stilių, apie tai kaip jis pagauna tai kas nėra surežisuota ar pastatyta į savo vietas, vestuvių fotografas turi mokėti pagauti bent 90 proc. kokybiškų nuotraukų, nors iš jų retušuojamos bus tik 10 proc.

Taigi peržiūrėdami įvairių vestuvių fotografų portfolio, atkreipkite dėmesį į jų nuotraukų natūralumą, profesionalumą tęstinumą ir stilių. Be to, pasitikrinkite, ar po vestuvių fotografas Jums perduos visas nuotraukas, kurias padarė Jūsų šventės metu, ar tik dalį. Galiausiai savo pasirinkimu galėsite įsitikinti gyvai susitikę su fotografu, aptarę Jums rūpimus klausimus ir palyginę Jūsų požiūrį į vestuvių fotografavimą.


Visi rašomi patarimai ir tekstai yra „Masiulidos“ autorinė nuosavybė. Juos kopijuoti, plagijuoti ir platinti be raštiško „Masiulidos“ sutikimo yra griežtai draudžiama.

Published by

Comments are closed.