Kaip išsirinkti gerą vestuvių fotografą?

Šiais laikais vestuvių fotografų pasiūla – didžiulė, tad rinktis tikrai yra iš ko. Tačiau kaip žinoti, į ką vertėtų atkreipti dėmesį renkantis šį svarbų Jūsų šventėje asmenį? Jūsų patogumui „Masiulidos“ komanda sudarė sąrašą svarbių dalykų , kurie padės lengviau apsispręsti.

Natūralumas

Rinkitės tokį vestuvių fotografą, su kuriuo natūraliai bendraujasi ir yra jauku. Kadangi fotografas bus su jumis beveik visą jūsų šventės dieną būtų nesmagu bendrauti su žmogumi kuris neatitinka jūsų vertybių arba bendravimo stiliaus. Jei fotosesijos nuotraukose atsispindės natūralus bendravimas, jaukus buvimas kartu, o ne įtampa ar susikaustymas, tuomet prisiminimai iš jūsų šventės bus patys geriausi. 

Profesionalumas

Atkreipkite dėmesį, jog fotografai iš visų trijų tūkstančių per Jūsų vestuves padarytų nuotraukų dažniausiai Jums pateiks tik mažą dalį – apie 300 nuotraukų, jei ir tiek. Tačiau juk Jūs mokate už visą darbo dieną! Todėl ir nuotraukas turite teisę gauti visas. Profesionalus fotografas ir dokumentines nuotraukas turi fiksuoti kokybiškai, taip, jog jos būtų tinkamos peržiūrai. Žinoma, nuotraukų atranka ir geriausiųjų retušavimas yra reikšminga fotografo darbo dalis. Tačiau galbūt Jums mieliausią akimirką pastebėsite paties fotografo neatrinktose nuotraukose? 

Nuotraukų retušavimas turėtų būti saikingas ir skoningas, o svarbiausia – atitinkantis jūsų skonį. Nuotraukų konvertavimas į juodai–baltus tonus neturėtų užgožti natūralių šventės spalvų. Būtent spalvos fotografijoje geriausiai perteikia šventės metu vyravusią atmosferą.

Atskleisime paslaptį- daug sunkiau fotografijoje yra išgauti kokybiškas spalvas nei uždėti filtrą ir paversti viską į judai baltus atspalvius taip padarant nuotrauką „meniškesnę“. 

Komunikacija

Be fotografo profesionalumo labai svarbus faktorius yra ir Jūsų – sužadėtinių – ir fotografo sėkmingas komunikavimas. Prieš priimdami galutinį sprendimą būtinai susitikite akis į akį, aptarkite savo viziją, išgirskite fotografo pasiūlymus ir pažiūrėkite, ar pavyksta sėkmingai komunikuoti. Ar jaučiatės išklausyti ir ar viskas jums paaiškinta, ar fotografas visą laiką bandė tik išpešti iš jūsų kiek galima daugiau pinigų?

Be to, susitikimas gali būti naudingas ne vien paties fotografavimo smulkmenų aptarimui. Pilnai išnaudokite jo laiką – fotografas dažniausiai gali duoti vertingų patarimų ir kitais vestuvių organizavimo klausimais. Atminkite, jog fotografas yra bene vienintelis žmogus, kuris su jaunaisiais būna visą vestuvių dieną – ne vedėjas ar koks nors kitas specialistas. Taigi fotografai turi daug patirties, kuria gali pasidalyti su Jumis. Susitikimo metu, net jei ir apsispręsite nebendradarbiauti su fotografu, „Masiulidos“ komanda Jums padės sustyguoti visos vestuvių dienos planą.

Tikrasis dokumentinis vestuvių fotografavimas

Dažnas fotografas pateikia gražiausias vestuvių nuotraukas, tas kurias kruopščiai atrinko, iš kelių tūkstančių palikdamas – vieną, dvi kurios (jo manymu) vertos jo vardo ir įkelia jas į savo reprezentacines foto–knygas ar internetinę svetainę. Mokėti atrinkti kaip jau minėjome yra labai svarbu, tačiau užsakovas visuomet turėtų peržiūrėti kitas nuotraukas, tas kurios nėra iki detalių “išlaižytos” susidaryti bendrą įvaizdį apie fotografo stilių, apie tai kaip jis pagauna tai kas nėra surežisuota ar pastatyta į savo vietas, vestuvių fotografas turi mokėti pagauti bent 90 proc. kokybiškų nuotraukų, nors iš jų retušuojamos bus tik 10 proc.

Technika

Paskutinis dalykas susįjęs tiek su profesionalumu, tiek su jūsų saugumu. Šventė kuri vyksta kartą gyvenime negali būti palikta „šansui“. 

Fotografas turi turėti:

  1. Bent du fotoaparatus – Atsarginis fotoaparatas padėtų jei netikėtai pagrindinis nuspręstu streikuoti (tai nutinka dažniau nei galvojate)
  2. Daugiau nei vieną objektyvą – Tam, kad įamžinti dalykus iš arti nelendant prie pat arba mažose erdvėse įamžinti visus norimus dalykus arba tiesiog, kad būtų nuotraukos įvairios.
  3. Apšvietimas – Blykstė yra minimumas ką fotografas turi turėti, tačiau vakarinei daliai fotografas turi turėti visą apšvietimo komplektą, nes blykstė vakarė leis fotografuoti tik iš arti,. Tad jei norite negrūdėtų ir ryškių nuotraukų bet kokiam apšvietime – pasirūpinkite fotografu su daugiau nei blykste.

 

Taigi peržiūrėdami įvairių vestuvių fotografų portfolio, atkreipkite dėmesį į jų profesionalumą, tęstinumą ir stilių. Be to, pasitikrinkite, ar po vestuvių fotografas Jums perduos visas nuotraukas, kurias padarė Jūsų šventės metu, ar tik dalį. Galiausiai savo pasirinkimu galėsite įsitikinti gyvai susitikę su fotografu, aptarę Jums rūpimus klausimus ir palyginę Jūsų požiūrį į vestuves ir vertybes.

Visi rašomi patarimai ir tekstai yra „Masiulidos“ autorinė nuosavybė. Rašome viską individualiai  pagal save ir prašome nekopijuoti ar platinti be raštiško „Masiulidos“ sutikimo.