Kokias vestuvių akimirkas būtina įamžinti ir kuo paįvairinti must have sąrašą

IDĖJOS VESTUVINEI FOTOSESIJAI

Žiūrėdami draugų ar giminaičių vestuvių fotografijas tikriausiai atkreipėte dėmesį, jog kai kurie kadrai kartojasi jose visose. Taip yra dėl tam tikrų fotografijos must have madų, kurios susiformavo remiantis fotografų patirtimi ir jaunųjų lūkesčiais. Kai kuriuos akcentus fotografuoti tapo madinga tik pastaraisiais metais (pavyzdžiui, šventės detales, kuriomis vėliau noriai dalijasi socialiniuose tinkluose aktyvios nuotakos), o kai kurie dalykai buvo fotografuojami, matyt, nuo pat fotoaparato išradimo…

Visgi jei Jūsų vestuvių albumas bus sudarytas vien iš pastarojo sąrašo fotografijų, greičiausiai jis atrodys gana nuobodus. Tad vertėtų pamąstyti ir apie linksmesnius kadrus, kurių kūrimas šventės metu gali tapti puikia pramoga svečiams. Vėliau šios nuotraukos taps išskirtiniais Jūsų vestuvių albumo akcentais.

Taigi pateikiame sąrašą kadrų, kuriuos tiesiog privalote įamžinti ir idėjas, kaip tradicinius kadrus paįvairinti:

 1. Vestuvinė suknelė – užfiksuokite nuotrauką, kurioje matyti nuotakos dar nedėvima suknelė, įamžinkite detales – žiedus ir puokštę. Įdomu, kad pasak statistikos, kas antras žmogus praranda vestuvinį žiedą! Tad kodėl gi nesukūrus jų prisiminimo? Be to, puokštė ir suknelė – bene svarbiausi nuotakos pasirinkimai vestuvių dienai, tad jų taip pat negalima pamiršti.

 2. Pasiruošimas vestuvių rytą. Dažna sužadėtinių pora rinkdamiesi fotografą nenori fotografuoti pasiruošimo manydami, kad tai – tik makiažo darymo fotografavimas. Iš tiesų pasiruošimas yra svarbiausia fotosesijos dalis, kadangi būtent tada išgaunami patys natūraliausi kadrai, o fotografas gauna galimybę susipažinti su jaunavedžiais. Tai ypač svarbu, jei nebuvo išankstinės fotosesijos. Be to, tai puikūs būdas įsiamžinti su svarbiausiais draugais ar draugėmis ir turėti pilnus lūkesčių bei jaudulio kadrus. Kaip fotografas nuoširdžiai tikiu, kad pasiruošimo fotosesija yra gražiausia visos dienos fotosesija!

 3. Jaunųjų apavas – griežtos vyriškos ir žaismingos moteriškos avalynės kontrastas atrodys žaviai, o skirtingos pabrolių kojinės, ar kiti akcentai gali suteikti išskirtinio žaismingumo.

 4. Nuotakos ir jaunikio portretas. Net pats geriausias fotografas pasaulyje negali sukurti tobulų kiekvieno žmogaus portretų vos išsitraukęs fotoaparatą. Visi esame skirtingi, turime skirtingus bruožus ir per objektyvą atrodome kitaip nei realybėje. Todėl geras fotografas turi prisitaikyti prie jūsų asmenybės ir rasti gražiausią fotografinį kampą.

 5. Pirmasis jaunojo žvilgsnis į mylimąją, dėvinčią vestuvinę suknelę. Tai jautrus momentas, kurio prisiminą verta išsaugoti. Jauniesiems svarbu susikurti mažas ceremonijas tik asmeniškai sau, kitaip vestuvės gali virsti švente tik jūsų svečiams. 

 6. Pamergių ir pabrolių poros.
 7. Ceremonija iš tolo arba iš aukštai. Tam užfiksuoti puikiai tinka bažnyčios balkonėlis arba, jei veiksmas vyksta lauke, į pagalbą galima pasitelkti dronus.

 8. Jaunosios su šeima ir jaunojo su šeima nuotraukos bei nuotraukos su draugais. Jas, darytas su momentiniu fotoaparatu, kaip atsiminimą galėsite iškart padovanoti artimiesiems.

 9. Fotosesijos idėjas aptarsime žemiau, tačiau jūs visuomet galite susimąstyti sau originalią idėją fotosesijai ir aptarti ją su fotografu. 
 10. Vakarinės dalies nuotraukos. Svarbiausia į fotografavimą žvelgti kūrybiškai. Pavyzdžiui, su svečiais galite nusifotografuoti šokinėdami ant batutų. Na, o rūkas jūsų pirmojo šokio metu, juokingas peilis pjaunant tortą ar bengališkos ugnelės suteiks nepakartojamo žaismingumo. Visgi vakarinės dalies fotografavimas turėtų būti dokumentinis, t.y įvykių eiga turėtų būti fiksuojama, bet į ją nesikišama. Vakare jūsų tikslas yra atsipalaiduoti ir daugiau nebemąstyti apie fotosesiją. 

 11. Šventės vieta. Palikite fotografui laiko įamžinti aplinką bei kitas detales, kadangi jos, bėgant laikui, ypač dažnai turi savybę užsimiršti…

NORĖDAMI SUKOMPLEKTUOTI ĮSIMINTINĄ VESTUVINIŲ NUOTRAUKŲ ALBUMĄ, PIRMOJO SĄRAŠO TRADICINES FOTOGRAFIJAS PAPILDYKITE APAČIOJE IŠVARDYTOMIS.

 • Pats paprasčiausias būdas pralinksminti svečius ir smagią atmosferą užfiksuoti nuotraukose – sukurti šuolių fotosesiją. Nuotraukoms ore sukurti šokinėti teks ne vieną kartą, tad geros emocijos – garantuotos!
 • Nusifotografuokite rankose laikydami savo tėvų vestuvines nuotraukas – bus smagu bandyti įžvelgti panašumus tarp skirtingų kartų. Jei norite dar labiau sustiprinti retrospektyvią nuotaiką,  galite atkartokite ir tėvų pozas. Na, o jei norite kažko smagaus, susiraskite savo vaikystes nuotraukas!
 • Fotografiją paverskite paveikslu – įvairūs tuščiaviduriai paveikslų rėmai gali būti laikomi pirmame plane stovinčių pamergių, pabrolių, vaikų arba prie ko nors pritvirtinti. Taip pat jei turite veidrodžių – žaiskite su jais!
 • Gulėdami ant grindų ar žolės, galite imituoti ėjimą arba bėgimą. Remiantis šiuo metodu buvo sukurtas ne vienas muzikinis klipas (žvilgtelėti į Oren Lavie „Her morning elegance“ galite čia: https://www.youtube.com/watch?v=2_HXUhShhmY), tačiau jo galimybės toli gražu dar nėra išsemtos.
 • Jei nemėgstate lyčių stereotipų ir turite gerą humoro jausmą, pabroliams į rankas įduokite puokštes, o pamerges vienam kadrui galite papuošti varlytėmis ar sugalvoti kitokių aksesuarų apsikeitimo būdų.
 • Fotosesijai panaudokite spalvotus dūmus – nuotraukoms jie suteiks išskirtinę atmosferą, pridės ryškių spalvų.
 • Balionai yra vienas iš pigesnių, tačiau efektingai nuotraukose atrodančių daiktų.
 • Išsinuomokite mopedą arba dvivietį dviratį ir važiuokite pasivažinėti!
 • Mėgstantys pozuoti, galite rinktis fotosesiją studijoje. Joje sukurtos nuotraukos atrodys kaip ant žurnalo viršelio.
 • Jei turite bent pusvalandį kurį galite leisti sau pabūti dviese, išsinuomokite valtelę ir pasiplaukiokite – fotografas nuo kranto pagaus tai ko jam reikia, o jūs turėsite grąžų prisiminimą.
 • Tobulėjant technikai, vis kūrybiškesni ir gražesni kadrai išgaunami tamsiu paros metu, kai galima užfiksuoti žvaigždėtą dangų, ar lemputėmis papuoštą šventės vietą.  
 • Nuotakos vestuvinis buduaras. Leidžiantis moteriai pasijausti stipriai ir gražiai prieš objektyvą dažnai daromas net nebūtinai pačią vestuvių dieną, bet yra subtili ir graži idėja.
 • Netikėti akcentai gamtoje, kaip kėdė ar sofa viduryje miško gali būti stebūklingi ir pridėti nuotraukai mistiškumo.
 • Lietuvoje povestuvinės trash the dress fotosesijos kol kas nėra labai populiarios, tačiau nepakartojamus įspūdžius ir prisiminimus jos tikrai garantuoja! Tai fotosesija, kurios metu galite daryti viską, ko sau neleidote vestuvių dieną – maudytis, mėtytis dažais ir gulėti ant žemės.

Visi rašomi patarimai ir tekstai yra „Masiulidos“ autorinė nuosavybė. Juos kopijuoti, plagijuoti ir platinti be raštiško „Masiulidos“ sutikimo yra griežtai draudžiama.